KONKURS OLIMPIJSKI

ATENY 2004

Po zakończeniu każdej olimpiady letniej uczniowie klas II i III naszego gimnazjum przygotowują zadania konkursowe dotyczące historii  starożytnych i nowożytnych olimpiad, sukcesów polskich sportowców, a także ciekawostek z ostatnich igrzysk.

Tegoroczny finał odbył się 29.11.04r. i został przygotowany przez Panią Annę Zakrzewską-Lalik, nauczycielkę wychowania fizycznego. W pierwszym etapie konkursu wzięły udział reprezentacje wszystkich klas I, spośród których wyłoniono 12 najlepszych zespołów.

Podczas rozgrywek finałowych zawodnicy odpowiadali na pytania dotyczące wydarzeń sportowych, projektowali plakaty o tematyce olimpijskiej, sprawdzali znajomość życiorysów najwybitniejszych zawodników biorących udział w igrzyskach.

Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwała komisja, natomiast rodzice i uczniowie dopingowali uczestników rozgrywek.

Miło jest nam poinformować, że zwyciężyła drużyna z klasy I b w składzie:

*      Magdalena Lautenbach,

*      OLIMPIZM IO ATENY2004 LOGO OLIMPIJSKIE Magdalena Wrzesińska,

*      Monika Kuńcio.

II miejsce zajęła równie drużyna z klasy I b, którą tworzyły:

*      Emilia Kuźbicka,

*      Natalia Sztandera,

*      Marta Sagatowicz.

Na III miejscu uplasowały się uczennice z klasy I a:

*      Natalia Radoń,

*      Iza Myślińska,

*      Magda Wróbel.

Mistrzowską drużynę uhonorowano  pamiątkowym  pucharem , natomiast zdobywczynie miejsc medalowych otrzymały dyplomy i drobne upominki.

Wszystkie nagrody ufundował Samorząd Uczniowski naszego gimnazjum .